
– Vi ønsker å knytte vennskap på tvers av barnehagene
Onsdag i forrige uke var over 100 skolestartere fra Lørenskog samlet til aktivitetsdag for å leke og bli kjent med hverandre.
– Det har blitt en tradisjon at skolestarterne i de private barnehagene i Lørenskog samles til aktivitetsdag i uke 39, forteller Ruth Halvorsen som er daglig leder i Vangen barnehage.
Onsdag i forrige uke troppet drøyt 100 forventningsfulle skolestartere opp ved «Bingen» på Vallerud ved Rasta.
Her ble de møtt av lukten av nystekte sveler, tau som var strukket mellom trærne klare for taulek, en trollmor som ventet på å få danse trolldans og en natursti klar for å teste kunnskapen til både liten og stor.

– Dette er en dag hvor vi ønsker å knytte vennskap på tvers av barnehagene og at de som skal begynne på skolen sammen til neste år skal treffes og bli kjent, forteller Halvorsen.
– Barna blir også utfordret fysisk, og vi håper at de skal oppleve både bevegelses- og mestringsglede, sier hun.
Dagen startet med at alle samlet seg i en ring for å synge velkomstsang.

Deretter fikk barna bryne seg på aktiviteter i ballbingen, natursti, taulek og trolldans.
Dagen ble avsluttet på samme måte som den startet, ved at alle barn og ansatte stod i ring og sang Barnehagebarnas Lørenskog-sang, forteller Halvorsen.