
Tar ett år til for FUB
Foreldreutvalget for barnehager (FUB) skulle egentlig skiftes ut i år.
Det sittende Foreldreutvalget for barnehager (FUB), som egentlig er inne i siste året av sin fireårsperiode (2015–2018), vil fortsette i et år til. Kunnskapsdepartementet besluttet i mars å utvide perioden til ut 2019.
Det skriver FUB på sine nettsider.
I artikkelen på nettisden gir FUB-leder Marie Skinstad-Jansen uttrykk for glede over at Kunnskapsdepartementet ser behovet for kontinuitet akkurat nå.
- På grunn av flyttingen av FUGs og FUBs sekretariat til Bø fra august, og potensielle endringer det vil medføre, er dette en stor fordel, sier hun.
Alle de sju FUB-medlemmene har mulighet til å fortsette et ekstra år.
- Vi er godt i gang med viktig arbeid som skal fremme godt samarbeid mellom hjem og barnehage og løfte foreldrestemmen inn i saker som gjelder barnehage. Det er mange prosjekter som vi er glade for å kunne jobbe videre med, sier Marie Skinstad-Jansen til FUBs nettside.